Ostatnie miesiące znacząco wpłynęły na pracę wielu firm w Polsce. Komunikacja przeniosła się z osobistej na zdalną – taka forma kontaktu objęła też przedsiębiorców i biura rachunkowe. Księgowi i podatnicy, którzy mieli odpowiednie narzędzia do pracy zdalnej, łatwo odnaleźli się w tej niełatwej sytuacji. Portal Biura to jeden z chętniej wybieranych programów. Jak działa? Jakie trwałe korzyści przyniesie twojej firmie?

Pandemia COVID-19 postawiła wiele firm przed wyborem – zmiana formy współpracy z klientami i kontrahentami lub brak współpracy. Kwestia dotyczyła również komunikacji między przedsiębiorcami i biurami rachunkowymi. Proces przeniesienia kontaktów osobistych na zdalne trwał już od jakiegoś czasu, a sytuacja epidemiologiczna tylko go przyśpieszyła. Spodziewać się można, że w wielu obszarach,w tym także księgowości, rozwiązania online pozostaną na stałe.

 

PORTAL BIURA – WYGODNY PROGRAM DO KSIĘGOWOŚCI ONLINE

Portal Biura to aplikacja firmy InsERT – nowoczesne narzędzie, które sprawia, że praca księgowego jest szybsza i łatwiejsza. To także wygodny kanał komunikacji dla przedsiębiorcy, który ceni sobie dobry kontakt z biurem rachunkowym. Program Portal Biura działa w przeglądarce internetowej, użytkownik może więc korzystać z niego w dowolnym miejscu, na dowolnym komputerze.

Korzyści są dwustronne: klient sprawnie wysyła dokumenty do rozliczenia, a biuro rachunkowe przesyła informacje o obowiązkach, kwotach podatku, należnościach itp.

Korzystasz już z oprogramowania InsERT? Portal Biura to dodatkowy moduł do programów księgowych Rewizor oraz Rachmistrz nexo. Skorzystasz z niego także za pośrednictwem aplikacji Biuro nexo. Na moduł składają się dwie usługi: Raporty i Dokumenty. Zarówno biuro rachunkowe, jak i podatnik zyskują praktyczne funkcje, które zoptymalizują i przyśpieszą pracę.

 

PORTAL BIURA – KORZYŚCI DLA PRZEDSIĘBIORCY

Najchętniej wszystkie formalności załatwiałbyś online? Pracujesz w różnych miejscach, więc wysyłka dokumentów z domu lub z biura to dla ciebie ważna zaleta? Portal Biura pozwala na wysyłanie faktur, umów i innych dokumentów w formie pliku PDF lub zdjęć. Oszczędzasz czas i pieniądze na dowóz dokumentacji do biura rachunkowego. Masz też łatwy dostęp do danych – gdy tylko potrzebujesz wrócić do informacji, jakie faktury przekazałeś do rozliczenia. Z drugiej strony Portal Biura daje klientowi komfort wglądu w bieżące prace biura rachunkowego nad dokumentami. Wie, które z nich i w jakim momencie zostały zaakceptowane. W razie potrzeby otrzymuje informację o odrzuceniu dokumentu. Jeśli został nieprawidłowo wypełniony, księgowy odeśle go z odpowiednią adnotacją, dzięki czemu klient może szybko poprawić dane i wysłać go ponownie.

W jednym miejscu ma też informacje o nadchodzących terminach i obowiązkach. Przedsiębiorca nie musi dzwonić do biura, po prostu loguje się do Portalu.

 

PORTAL BIURA – KORZYŚCI DLA KSIĘGOWEGO

Elektroniczna wysyłka dokumentów to atrakcyjne rozwiązanie zarówno dla biura rachunkowego, jak i przedsiębiorcy. Jeśli zaproponujesz komunikację zdalną, z pewnością zyskasz w oczach klienta. Dokumenty od przedsiębiorcy szybko i sprawnie trafią do twojego biura, a ty rozliczysz je łatwiej. Cała komunikacja na linii biuro rachunkowe-przedsiębiorca odbywa się w jednym miejscu. Możesz też ustawić automatycznie powiadomienia (mail lub SMS) dla klienta o nadchodzących terminach podatkowo-składkowych, czasie dostarczenia dokumentów, rozliczenia z biurem czy wysyłce raportów.

 

Księgowość online będzie coraz bardziej popularna. Otwórz się na nowoczesne rozwiązania i zobacz, jak pozytywnie wpłynie to na pracę w twojej firmie.

Zobacz też: Automatyzacja w księgowości