Prowadzisz biuro rachunkowe lub zajmujesz się doradztwem podatkowym? Korzystasz z programów Insert i chciałbyś usprawnić organizację pracy z wykorzystaniem tych narzędzi? A może chcesz, by komunikacja z klientem odbywała się jeszcze płynniej i wygodniej? A może dostrzegłeś korzyści, jakie daje nowoczesna księgowość internetowa i chcesz iść w tym kierunku? W takim razie program Biuro Nexo jest właśnie dla Ciebie.

Biuro nexo to program stworzony z myślą o biurach rachunkowych i doradcach podatkowych. Produkt jest integralnym składnikiem systemu InsERT nexo i stanowi wsparcie dla codziennej pracy na programach takich jak Rachmistrz czy Rewizor nexo. Co dokładnie zyskują użytkownicy Biuro nexo? Wiele czasochłonnych procesów w biurze rachunkowym zostaje uproszczonych i skróconych – a wszystko dzięki pracy na jednej bazie (obsługującej pozostałe programy linii). Księgowi chwalą sobie zwłaszcza opcję integracji różnych produktów serii Nexo i możliwość uporządkowania pracy firmy.

Co więcej, Biuro Nexo, wspiera wyraźną tendencję ostatnich miesięcy, jakim jest nowoczesna księgowość internetowa. Zautomatyzowana i zdalna księgowość – atrakcyjna zarówno dla biura rachunkowego, jak i klientów.

 

Program Biuro nexo dla szybszej i sprawniejszej obsługi firm

Program Biuro nexo pomoże usprawnić typowe czynności wykonywane w każdym biurze rachunkowym, jak np. rozliczanie klientów czy śledzenie stanu zaawansowania prac w comiesięcznej obsłudze. Automatyzuje pracę na wielu podmiotach linii InsERT nexo – daje więc większy komfort i pozwala efektywniej wykorzystać czas. Dzięki Biuro nexo komunikacja z klientami będzie lepsza. A ponieważ odbywa się przez dedykowany portal – nie jest konieczny kontakt bezpośredni, lecz wszystko odbywa się zdalnie.

 

Najważniejsze możliwości Biura nexo

Wśród najważniejszych możliwości Biura nexo znajdziemy: operację e-Sprawozdawczość JPK_VAT, kartotekę klientów programu zintegrowaną z kartoteką klientów InsERT nexo czy rejestr usług księgowych. Warunki umowy to z kolei elastyczny mechanizm pozwalający zanotować najważniejsze ustalenia między biurem rachunkowym a klientem, dzięki temu zawsze jest do nich łatwy dostęp.

Do dyspozycji są też mechanizmy działania cykliczne, wzorce klientów biura, operacje zbiorcze, które usprawniają i automatyzują wiele działań składających się na codzienną pracę księgowego.

 

Portal biura – nowoczesna księgowość internetowa

Ważnym elementem programu Biuro nexo jest Portal biura. To aktualnie najwygodniejszy i najszybszy sposób dostarczania niezbędnych informacji klientom biura rachunkowego. Klient otrzymuje zaproszenie do korzystania ze swojego panelu Portalu Bura. Wówczas księgowy może tam publikować najważniejsze informacje finansowo-księgowe. Ma możliwość zamieszczenia informacji o kwotach podatków i składkach ZUS do zapłacenia wraz z parametrami przelewów, szczegółowe informacje o podatku dochodowym i podatku VAT. Może też udostępnić informacje o wynagrodzeniach pracowników, miesięczne podsumowania poszczególnych typów podatków wraz z rozrachunkami i wynagrodzeniami oraz rozmaite raporty. Klient biura rachunkowego ma na bieżąco wgląd do wszystkich najważniejszych informacji i terminów podatkowych. Łatwo zorientuje się też na jakim etapie są jego rozliczenia. Dostarczy też niezbędne dokumenty zdalnie – bez wychodzenia z domu lub siedziby firmy.