Oszczędność czasu i kosztów to wymierne korzyści, jakie daje program do odczytywania faktur SaldeoSMART. Tysiące biur rachunkowych i firm korzysta z tego rozwiązania i cieszy się wyższą jakością pracy. Jak działa ta nowoczesna aplikacja? Dlaczego warto wdrożyć ją w swojej firmie?

SaldeoSMART to stworzony przez firmę BrainSHARE IT, nowoczesny program do odczytywania faktur papierowych i elektronicznych. Pozwala na obniżenie kosztów związanych z przetwarzaniem faktur i innych pozycji nawet o 50%! Praca księgowych i pracowników biur jest bardziej efektywna i wydajna. Program umożliwia bowiem obsłużenie większej ilości dokumentów w tym samym czasie!

 

Jak działa program do odczytywania faktur saldeoSMART?

Program do odczytywania dokumentów SaldeoSMART analizuje skany oraz formy elektroniczne faktur, wyciągów bankowych itp. Następnie automatycznie pobiera potrzebne mu dane. Użytkownik importuje je do używanego w firmie programu księgowego, np. Rewizora nexo czy Rachmistrza nexo. SaldeoSMART wykorzystuje mechanizmy OCR (Optical Charakter Recognition). Program do odczytywania dokumentów bazuje więc na rozpoznawaniu znaków w plikach graficznych. Odczyta dane zawarte nie tylko w dokumencie elektronicznym, ale również w obrazie faktury czy wyciągu (np. skanie dokumentu).

 

Niezaprzeczalne korzyści

SaldeoSMART przynosi przedsiębiorstwom i biurom rachunkowym wymierne korzyści. Program do odczytywania dokumentów pozwala na pominięcie całego żmudnego procesu wprowadzania danych z faktur do systemu! Ręczne uzupełnianie rubryk przechodzi do przeszłości. Zyskany czas można wykorzystać na obsługę większej ilości dokumentów albo inne prace w firmie. Ten sam pracownik poradzi sobie z pracą, którą dotychczas, musiało wykonać kilka osób. Co więcej program do odczytywania dokumentów saldeoSMART pozwala ograniczyć liczbę błędów do minimum. Zmęczenie, pośpiech czy stres mogą łatwo przyczynić się do pomyłki, ale problemy te nie dotyczą SaldeoSMART. Aplikacja odczytuje 95% faktur. Automatycznie tworzy też wirtualne archiwum dokumentów, do którego użytkownik ma dostęp 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Do tego pełnotekstowa wyszukiwarka pozwala na szybkie znalezienie potrzebnego dokumentu.

 

Program do odczytywania faktur warto wdrożyć ze specjalistą

W przypadku wszystkich systemów informatycznych, skuteczność działania zależy od jakości wdrożenia ich w firmie. Tak samo jest w przypadku SaldeoSMART. Program do odczytywania dokumentów musi uwzględniać rodzaj programu księgowego, z którym system ma współpracować. Poza tym niezbędne jest, by dostosowany był do rodzaju prowadzonej działalności, jej potrzeb i oczekiwań użytkowników. Dlatego zdecydowanie warto, by wdrożenie SaldeoSMART odbyło się pod okiem specjalisty – serwisanta mającego doświadczenie w pracy z różnym oprogramowaniem. Program do odczytywania dokumentów SaldeoSMART wdrożony przez specjalistę pozwala na sprawny i szybki start pracy. A co się z tym wiąże – natychmiastowe skorzystanie z benefitów związanych z działaniem tej aplikacji.