Jeden z najpopularniejszych programów do obsługi uproszczonej księgowościRachmistrz GT – to system całkowicie przystosowany do wymogu przesyłania danych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego. To funkcjonalne, intuicyjne oprogramowanie pozwala nie tylko na generowanie, ale też na bezpośrednią wysyłkę plików JPK_VAT do centralnego systemu Ministerstwa Finansów.

Przypomnijmy: Od 1 stycznia 2018 r. obowiązek comiesięcznego przesyłania plików JPK_VAT zawierających ewidencje VAT obejmie ostatnią grupę podatników, którzy mogli korzystać z okresu przejściowego – mikroprzedsiębiorców. Ponadto od nowego roku w ustawie o VAT wprowadzono zmiany, które zobligują wszystkich czynnych podatników VAT do prowadzenia tych ewidencji elektronicznie przy zastosowaniu programów komputerowych. Co to oznacza dla biur księgowych?

Nowy wymóg to więcej klientów – przede wszystkim najmniejszych firm, które wolą powierzyć swoje rozliczenia doświadczonemu księgowemu. Biura rachunkowe użytkujące program Rachmistrz GT będą miały znacznie ułatwione zadanie – system ten udostępnia wszystkie narzędzia potrzebne do spełniania wymogów ustawodawcy związanych z tworzeniem i wysyłką plików JPK_VAT.

Program dla księgowych i biur rachunkowych Rachmistrz GT jest na bieżąco aktualizowany – to bardzo istotny szczegół, ponieważ wytyczne resortu finansów często się zmieniają. Od 1 stycznia 2018 r. będzie obowiązywała nowa wersja struktury JPK_VAT – już trzecia od momentu wejścia w życie nowego obowiązku. Księgowi pracujący z programem Rachmistrz GT muszą jedynie wykonywać bieżące aktualizacje systemu – producent oprogramowania, firma InsERT, dba o to, by było ono zawsze zgodne z wytycznymi resortu. Dla księgowego to pewność prawidłowych i rzetelnie wykonanych rozliczeń, a co za tym idzie zaufania klientów i stałych zysków.

Rachmistrz GT umożliwia tworzenie plików JPK_VAT – ewidencje zakupu i sprzedaży oraz  JPK_PKPIR – podatkowa księga przychodów i rozchodów lub JPK_EWP – ewidencja przychodów.

 

Oferta dla przedsiębiorców na Rachmistrza GT

Oferta dla biur rachunkowych na Rachmistrza GT